Protein Tozu Cinselliğe Zararlı Mı?

1565

Protein tozu kullanmayı düşünen veya hali hazırda kullanan kişilerin aklındaki o meşhur sorunun cevabını bu yazıda siz değerli okuyucularımıza açıklıyoruz.

Öncelikle protein tozu aslında vücudunuza en kaliteli proteini alabileceğiniz bir besin takviyesidir ve asla cinselliğe negatif bir etkisi gözlenmemiştir. Erkeklerde sperm sayısında herhangi bir azalmaya neden olmadığı bilimsel deneylerle kanıtlanmıştır.

Burada dikkat etmeniz gereken 3 nokta var;

  1. Eğer inek sütüne alerjiniz varsa ve vücudunuz reaksiyon gösteriyorsa whey protein tozu kullanmayın.
  2. Protein tozunun bir besin takviyesi olduğunu unutmayın ve siz protein önceliğinizi her zaman doğal besinlerle almaya çalışın.
  3. Günlük dozajınızı iyi belirleyin, sadece protein değil aşırı miktarda alınan her şey vücut için zararlıdır.

Bu noktalara dikkat ettiğiniz sürece herhangi bir şekilde protein tozu kullanmaktan bir zarar görmezsiniz. Siz gene günlük öğünlerinizde vücudunuz için protein değeri yüksek olan balık, tavuk, soya gibi doğal yiyecekleri tüketin, bunların yanı sıra besin takviyesi olarak protein tozunuzu kullanmaya devam edin. Cinsel hayatınızda asla olumsuz bir durumla karşılaşmazsınız.

Bir profesyonel eşliğinde günlük dozajınızı belirleyin, eğer aşırı doz tüketirseniz bünyenizde kabızlık, mide bulantısı, iştah azalması ve böbrek taşı yapma gibi hastalıklar meydana gelir.

Ayrıca benim tavsiyem mutlaka piyasada bilinen, güvenilir markaları tercih etmeniz. İlgili ürüne ait kullanıcı yorumlarını okumanız ve bir de öncesinde yazdığımız protein tozu seçerken nelere dikkat etmelisiniz adlı yazımızı mutlaka okumanızı öneririz.

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here