En Çok Tercih Edilen 10 Protein Tozu

1488

Protein tozu kullanmaya başlayacaksınız ancak hangi protein tozu markasını tercih edeceğinize karar veremediniz mi? Sizin için Türkiye’de en çok kullanılan protein tozlarını araştırdık ve listeledik.

Optimum Gold Standart Whey Protein Tozu

Optimum Standart Whey Protein TozuListemizin 1. sırasında Optimum markasının Gold Standart Whey protein tozu bulunuyor. Bu ürün Türkiye’de en çok ilgi gören ürün. Yeni başlayanlar için risk almadan hangisini kullanacağım derseniz Optimum Gold Standart Whey ürünün kullanabilirsiniz. Ürünün birçok farklı aroması bulunuyor. Kurabiye, Muz, Çilek, Vanilya, Çikolata gibi aromaları bulunan ürünün de en çok tercih edilen aroması çikolata. Ürünün Türkiye’de satış fiyatı 230 TL civarında.

SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

 

Weider Premium Whey Protein Tozu

Weider Premium Whey Protein Tozu

 

Dünyaca ünlü supplement markası Weider’ın amiral gemisi konumunda olan Weider Premium Whey Protein Tozu listemizin 2. sırasında yer alıyor. Bu ürünün Optimum ile pek bir farkının olmadığını söylesek de fiyat anlamında Optimum ile arasında 70 lira kadar bir fark bulunuyor.

SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Hardline Whey 3Matrix

Hardline Whey 3 Matrix Protein Tozu

 

Listemizin 3. sırasında bulunan Hardline Whey 3Matrix, adını içeriğinde bulunan 3 farklı protein çeşidinden alıyor. Whey, İzole ve Hidrolize protein içeriği ile protein tozları arasında en çok tercih edilenlerden birisi. Hardline Whey 3Matrix protein tozunun çikolata, çilek ve türklerin vazgeçilmez kış içeceği olan sahlep aroması da bulunuyor.

SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Muscletech Iso Zero %100 Whey Protein Isolate

Muscletech iso Zero Whey Protein Tozu

Adından da anlaşılacağı gibi içerisinde %100 izole protein bulunan Muscletech Iso Zero %100 Whey Protein Tozu sporcuların en fazla tercih ettiği protein tozlarından biri durumunda. Muscletech markasının performans serisinin en önde gelen ürünlerinden birisidir.

SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Dymatize Iso 100 Hydrolyzed Whey Protein Tozu

Dymatize İso %100 Hidrolize Whey Protein Tozu

Sizin için seçtiğimiz en çok tercih edilen 10 protein tozunun 5. sırasında Dymatize markasının Iso 100 Hydrolyzed Whey Protein ürünü geliyor. Bu ürünün en önemli özelliği içerisinde hidrolize edilmiş izole edilmiş whey proteini bulunuyor olması. Aynı zamanda ürünümüz gluten de içermiyor. Dymatize protein tozunun çikolata, vanilya ve kurabiye aromaları bulunuyor.

SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Isopure Zero Carb Whey Protein

İsopure Zero Carb Whey Protein Tozu

 

Isopure markasının whey protein ürünü olan Isopure Zero Carb Whey Protein Tozu, %90 protein oranı ile en çok protein oranı bulunan protein tozlarından birisi. 30 gramında 27 gram kadar protein bulunuyor ki bu ciddi yüksek bir oran. Ürünümüzde aspartam ve gluten gibi maddeler de bulunmuyor.

SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Multipower %100 Pure Whey Protein

Multipower %100 Pure Whey Protein Tozu

 

Sporcu gıdalarının başını çeken markalardan olan Multipower markasının ürünlerinden birisi olan %100 Pure Whey Protein ürünü cool ambalajı ile dikkatimizi çekiyor. Multipower, bu ürüne protein sentezini kolaylaştıran B6 vitamini eklemeyi de ihmal etmemiş.

SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

BSN DNA Series Whey Protein Tozu

BSN DNA Series Whey Protein

 

İçerisinde izole ve whey protein bulunan BSN markasının proteini DNA serisi ile protein tozları listemizde 8. sırada yer alıyor.

SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Scitec Whey Professional Protein Tozu

Scitec Whey Professional Whey Protein

 

Protein tozları arasında en fazla satanlardan birisi olan Scitec Whey Professional Protein Tozu kolay sindirim ile diğer protein tozlarının önüne geçiyor. Bir diğer avantajı ise diğer protein tozlarından farklı olarak içerisinde farklı amino asitlerin bulunması.

SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Olimp Whey Protein

Olimp Whey Protein Tozu

 

Rakipleri kadar iddialı olmasa da protein tozları arasında ben de varım diyen Olimp Whey Protein Tozu, CFM filtreleme özelliği sayesinde emilimi diğer protein tozlarına göre daha hızlıdır. Bu da spor sonrası kullanımlarda proteinin kaslardaki onarımında oynadığı rolü ciddi oranda hızlandırmaktadır.

SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

proteintozu.com olarak hazırladığımız “En çok tercih edilen 10 protein tozu” listemizin sonuna geldik. Siz de kendinize en uygun protein tozunu tercih ederek sporunuzdan maksimum verimi alabilirsiniz.

Unutmadan, protein tozu kullanmadan önce yeni başlayanlar için protein tozu nasıl kullanılır makalemizi mutlaka inceleyin.

Yorum Yapın