Axis Labs Clutch Whey Protein İnceleme ve Yorum

1

Axis Labs Clutch Whey Protein supplementi uzun süredir raflarda yerini almaktadır fakat ürünün içeriği yenilenmiştir. Bu yazımda da Axis Labs Clutch Whey Protein supplementinin yeni içeriğinden ve sporculara sağladığı faydalardan bahsedeceğim.

Axis Labs Clutch Whey Protein supplementinin içeriğinde neler vardır?

Axis Labs Clutch Whey Protein supplementi %100 whey proteini, aminoasitler ve düşük miktarda karbonhidrat içermektedir. Axis Labs Clutch Whey Protein supplementinin en önemli özelliği aspartam içermemesidir. Aspartam her hangi bir besin değeri olmayan bir tatlandırcıdır. Aspartamın birçok hastalıkla ilişkisini gösteren bilimsel çalışmalar vardır. Aspartam genellikle sporcu içecekleri, çikolata-şeker gibi hazır paketlenmiş ürünlerin içerisinde kullanılmaktadır. Bu yüzden etiket okuyuculuğu çok önemlidir.

Axis Labs Clutch Whey Protein supplementinin içeriğindeki %100 whey proteinin görevi nedir?

Axis Labs Clutch Whey Protein supplementinin içeriğindeki whey protein çeşidi; whey protein konsentrat ve whey protein izolattır.

Whey protein izolat; whey proteinleri arasında yağ, mineral ve laktoz içeriği en düşük olanıdır. Whey protein izolat, whey protein konsentrata göre daha saf bir protein çeşididir. İki protein çeşidinin ne protein sentezini aynı şekilde etkilediği bilinmektedir. Fakat laktoz intoleransı olan sporcuların whey protein izolatı tercih etmesi önerilmektedir. Bunun sebebi ise whey protein izolatın süt ürünlerini minimal düzeyde içermesidir. Axis Labs Clutch Whey Protein supplementinin en önemli özelliği hem whey protein konsentrat hem whey protein izolat içermesidir. Bu yüzden her iki çeşit whey proteinin özelliklerinden faydalanılmış olunur. Whey proteinleri genel olarak kas gelişiminde ve kas kütlesinin artışında görev alır.

Axis Labs Clutch Whey Protein İnceleme ve Yorum

Axis Labs Clutch Whey Protein supplementinin içeriğinde hangi aminoasitler vardır ve vücuttaki görevleri nelerdir?

Axis Labs Clutch Whey Protein supplementinin içeriğinde glisin, taurin ve glutamin aminoasitleri vardır. Bu aminoasitler esansiyel değildir; yani vücut tarafından sentezlenebilmektedir.

Glisin protein sentezinde görev alır. Taurin merkezi sinir sisteminde ve kas sisteminde bulunmaktadır. Taurin özellikle beyin ve kalpte bulunur. Taurin aminoasitinin en önemli görevi beyin fonksiyonunu regüle etmesidir. Glutamin aminoasitinin en önemli özelliği protein metabolizmasındaki roludür. Glutamin kasları yeni aminasit sentezlemesi için stimüle eder.

Axis Labs Clutch Whey Protein supplementinin içeriğinde ne kadar karbonhidrat vardır?

Axis Labs Clutch Whey Protein supplementinin bir porsiyonunda (32gr) 4 gram karbonhidrat bulunmaktadır.

Yapılan bilimsel araştırmalar en faydalı protein konsentratların lösin aminoasidi içerdiğini göstermiştir. Lösin aminoasitinin en önemli özelliği vücutta protein sentezini stimüle etmesidir. Axis Labs Clutch Whey Protein supplementinin bir porsiyonunda 1.6 mg lösin bulunmaktadır.

Yüksek protein ve düşük karbonhidrat içeren diyetlerin kas kütlesi artışına yol açtığını biliyoruz. Axis Labs Clutch Whey Protein supplementide bu özelliklere sahip bir üründür.

Ürünün içeriğine baktığımızda, sporcunun ihtiyaçlarını karşılayan bir supplement olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum Yapın