ARO Black Series Whey Protein Complex Plus İnceleme ve Yorum

8

ARO Black Series Whey Protein Complex Plus supplementinin en önemli üç görevi arasında sporcuya enerji sağlamsı, kas kütlesinin korunmasına yardımcı olması ve antrenman sonrası toparlanmaya destek olması vardır. Protein içeren besinlerin ve protein supplementlerinin sporcular için çok önemli olduğunu biliyoruz. Proteinler özellikle doku onarımı, kas kaybının önlenmesi ve kas gelişiminde rol oynar. Bu yazımda da ARO Black Series Whey Protein Complex Plus supplementeninin içeriğinden ve sporcuya sağladığı faydalardan bahsedeceğim.

ARO Black Series Whey Protein Complex Plus supplementinin içeriğinde neler vardır?

ARO Black Series Whey Protein Complex Plus supplementinin içeriğinde birçok madde vardır. Bunlar arasında whey protein konsentrat, whey protein izolat, süt proteini izolatları, misellar kazein, yumurta albuminleri ve orta zincirli trigliseritler (MCT) vardır. Tüm bu maddelerin vücutta çeşitli çeşitli görevleri vardır.

Whey Protein Konsentrat’ın Vücuttaki Görevi Nedir?

Whey Protein Konsentrat’ın en önemli görevi sporcunun atletik performansını arttırmasıdır. Whey proteinlerinin sporcularda ne kadar önemli olduğundan diğer yazılarımda ayrıntılı bahsetmiştim. Whey proteininin sporcular için çok değerli olmasının en önemli nedeni aminoasit profilinin zenginliğidir. Dolayısıyla iyi kalitede bir protein kaynağıdır. Yapılan bilimsel araştırmalar whey proteininin yüksek anti-oksidan ve anti-inflamatuar etkisinin olduğunu göstermiştir. Özellikle ağır antrenmanların sporcularda serbest radikal artışına yol açtığını biliyoruz. Serbest radikallerin vücutta hasar yaratmaması için anti-oksidan ve anti-inflamatuar etkilere sahip besin veya supplementleri tüketmek oldukça önemlidir.

ARO Black Series Whey Protein Complex Plus İnceleme ve Yorum

Whey Protein İzolat’ın Vücuttaki Görevi Nedir?

Whey Protein İzolat’ın Whey Protein Konsentrat’tan en önemli farkı Whey Protein İzolat’ın daha fazla protein ieçrmesi ve biyoyararlılığının daha yüksek olmasıdır. Whey Protein İzolat kilo vermeye yardımcı olmakla birlikte kas yapımını arttırır. Bütün whey proteinleri arasında Whey Protein İzolat’ın yağ ve laktoz içeriği en azdır. Yapılan klinik testler sonucu Whey Protein İzolat’ın aminoasitleri daha hızlı arttırdığı görülmüştür.

Süt Proteini İzolatı’nın Vücuttaki Görevi Nedir?

Süt Proteini İzolatı’nın en önemli özelliği %85’ten daha fazla miktarda protein içermesidir. Süt Proteini İzolatı kemik sağlığı için oldukça faydalıdır.

Misellar Kazein’in Vücuttaki Görevi Nedir?

Yapılan bilimsel araştırmalar misellar kazeinin kasları oksidatif hasara karşı koruduğunu göstermiştir. Misellar kazeinin özellikleri arasında tıpkı whey proteinleri gibi açlığı bastırmak da vardır. Misellar kazein’in özellikle uyumadan önce tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Yumurta Albumin’in Vücuttaki Görevi Nedir?

Yumurta albumini, yumurta beyazının diğer adıdır. Yumurta beyazının en önemli özelliği çok kaliteli bir protein kaynağı olmasıdır. Yumurta albumini plazmada protein miktarında artışa yol açar.

Orta Zincirli Trigliseritler’in (MCT) Vücuttaki Görevi Nedir?

Orta Zincirli Trigliseritler (MCT) vücutta adipoz doku miktarını azaltır ve kas kütlesini arttırır.Yapılan klinik çalışmalar MCT’lerin vücutta yağ miktarını azalttığını göstermiştir.

ARO Black Series Whey Protein Complex Plus supplementinin sabahları antrenmandan sonra ve uyumadan önce tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Sonuç olarak ARO Black Series Whey Protein Complex Plus supplementi kas onarımı, kas gelişimi ve atletik performansı arttırması sebebiyle sporcuların tercih ettiği bir supplementtir.

Yorum Yapın