Applied Nutriceuticals Lit-Up İnceleme ve Yorum

2

Antrenman öncesi beslenme kadar antrenman sonrası beslenmenin de sporcunun performansında önemli rol oynadığını biliyoruz. Antrenman sırasında vücutta çeşitli değişimler olmakta ve vücutta serbest radikaller artmaktadır. Antrenman sonrasında ve toparlanma döneminde sporcu antrenmanda kaybettiği depoları doldurmalıdır ve ihtiyaç duyduğu besin öğelerini karşılamalıdır. Post-workout yani antrenman sonrası dönemde sporcu spesifik besinlere ihtiyaç duymaktadır.

Bu yazımda da sporcuların antrenman sonrasında tüketmeyi tercih ettikleri Applied Nutriceuticals Lit-Up supplementinden bahsedeceğim. Applied Nutriceuticals Lit-Up supplementi sporcunun antrenman sonrası ihtiyaçlarını karşılayacak bir içeriğe sahiptir. Applied Nutriceuticals Lit-Up supplementi ayrıca kas yapımını desteklemekte ve antrenman sonrası toparlanmayı hızlandırmaktadır. Sporcuların bu supplementi tercih etmelerindeki sebepler arasında supplementin mental uyarıcı etkisi olması ve sporcunun enerjisini arttırması yer almaktadır.

Applied Nutaceuticals Lit-Up supplementinin içeriğinde birçok madde vardır ve hepsinin vücutta farklı farklı görevleri bulunmaktadır. Peki Applied Nutaceuticals Lit-Up supplementinin içeriğinde neler vardır ve vücuttaki görevleri nelerdir?

Applied Nutriceuticals Lit-Up İnceleme ve Yorum

Applied Nutriceuticals Lit-Up supplementi zengin bir içeriğe sahiptir. İlk önce içeriğindeki vitaminlerden bahsedelim. Applied Nutriceuticals Lit-Up supplementi vücutta olmazsa olmaz vitaminler arasından B1 vitamini, K2 vitamini, B12 vitamini ve D3 vitaminini içermektedir. Diğer yazılarımda bu vitaminlerin sporcular için ne kadar önemli olduğundan bahsetmiştim. Bu vitaminler sporcuda genel olarak kas tonusu, metabolizma hızının artması ve sporcunun genel sağlık durumunun iyileşmesinde rol oynar.

Applied Nutaceuticals Lit-Up supplementinin içeriğinde yukarıda saydığım vitaminler dışında bakır, sitrat, folik asit, krom pikolinat, biotin ve pantotenik asit de bulunmaktadır. Bunların görevi ise sporcunun kas yapımını arttırmaktır. Applied Nutriceuticals Lit-Up supplementi tüm bunların dışında doğal kafein de içermektedir. Kafeinin ve kafein supplementlerinin sporculardaki görevinden bundan önceki yazılarımda aytıntılı anlatmıştım. Kafein genel olarak sporcunun enerjisinin ve dayanıklılığının artmasında görev alır.

Applied Nutriceuticals Lit-Up supplementinin yararları nelerdir?

Applied Nutriceuticals Lit-Up supplementinin zengin içeriği ile diğer supplementlerden farklılık göstermektedir. Her zaman söylediğimiz gibi; supplementin içeriği ve supplementin sporcunun ihtiyacını karşılayıp karşılamadığı önemlidir. Applied Nutriceuticals Lit-Up supplementinin kombinasyonu yapılan çeşitli klinik araştırmalarla da sporcular için yararlı olduğu belirtilmiştir. Araştırmalar Applied Nutriceuticals Lit-Up supplementinin sporcunun performansına pozitif etki ettiğini göstermiştir. Bunun sebepleri arasında içeriğindeki vitaminler ve kafein gibi uyarıcıların yer alması vardır.

Sonuç olarak Applied Nutriceuticals Lit-Up supplenmentinin için sporcular için uygun bir supplement olduğunu söyleyebiliriz. Supplementin içeriğinde sporcunun özellikle antrenman sonrasında ihtiyaç duyduğu maddeler vardır. Antrenman sonrasında ve toparlanma döneminde tercih edilebilir. Applied Nutriceuticals Lit-Up supplementi içeriğindeki aminoasitler sayesinde de kas yapımını desteklemektedir. Her sporcunun tüketmesi gereken besinler ve supplementler farklılık göstermektedir. Sporcu ihtiyaçlarına uygun besinleri ve supplementleri tercih etmeye dikkat etmelidir. Bilinçsiz kullanılan supplementlerin sporcuya faydadan çok zarar vereceği unutulmamalıdır.

Yorum Yapın