Animal Snak Bar İnceleme ve Yorum

2

Sporcularda artmış enerji ve protein gereksinimi olduğunu biliyoruz. Sporcunun hedefine ulaşmasında ve performansının artmasında beslenme doğrudan rol oynamaktadır. Sporcular öncelikle besin öğesi gereksinimlerini et, balık, yumurta, yoğurt, sebzeler ve kuruyemişler gibi ‘gerçek’ besinlerden karşılamalıdırlar. Bazen sporcuların artmış enerji gereksinimleri sadece besinlerle karşılanamamaktadır. Böyle durumlarda sporcular için geliştirilmiş supplementler ve enerji barları kullanılabilmektedir. Sporcuların supplement ve enerji barları gibi ürünlerin seçiminde bilinçli olması gerekmektedir. Ürünün içeriği ve sporcunun ihtiyacını karşılayıp karşılamadığı önemli faktörlerdir. Bu yazımda da sporcular için Universal Nutrition tarafından üretilen Animal Snak Bar’ın içeriği hakkında bilgi vereceğim ve sporcular için uygun bir ürün olup olmadığını anlatacağım.

Animal Snak Bar nedir?

Animal Snak Bar sporcuların antrenmanlarda gereksinimlerini tamamlamak amacıyla geliştirilmiş bir bardır. Bu barın en önemli özelliği yüksek enerji ve protein değerine sahip olmasıdır. Sporcuların Animal Snak Bar tercih etmelerindeki sebepler arasında muhteşem bir çikolata tadına sahip olmasıdır. Sporcular için ürünün besin içeriği kadar ürünün tadı ve tüketilebilirliği önemli bir faktördür. Bu yüzden Animal Snak Bar sahip olduğu lezzetli tat ile de sporcular arasında tercih edilme sebebidir. Animal Snak Bar toz formda olmadığı için sporcular için kolaylık sağlamaktadır. Animal Snak Bar üreticileri bu barın sporcular için gerekli olan besin öğelerini içerdiğini belirtmişlerdir.

Animal Snak Bar İnceleme ve Yorum

Animal Snak Bar hakkındaki görüşler nelerdir?

Animal Snak Bar’ın içeriğinde çeşitli aminoasitler mevcuttur. Dolayısıyla vücutta protein sentezine destek olmaktadır. Fakat ürünün içeriğindeki diğer maddeler aminoasitin vücutta fonksiyon göstermesine engel olmaktadır. Ürünü mercek altına aldığımızda ürünün içeriğinde çeşitli formda şekerlerin olduğunu görüyoruz. Bunun dışında ürünün içeriğindeki diğer maddelerin sporcu için fayda sağlamayan maddeler olduğunu görüyoruz. Kısaca bu ürün için enerji içeriğinin yüksek olduğunu fakat sporcu için uygun olmayan içeriğe sahip bir bar diyebiliriz. Her zaman söylediğimiz gibi supplement yada sporcular için geliştirilmiş ürünlerin içeriği önemlidir. Sporcunun besin öğesi ihtiyaçlarını karşılayan, kısaca ‘boş enerji’ içermeyen supplement veya ürünler tercih edilmelidir. Sporcular beslenme ve supplement seçimi konusunda özellikle bilinçli olmalıdırlar.

Animal Snak Bar’ı kullanan kişiler ürünün tadını beğendiklerini belirtmişlerdir ve birkaç gram protein ihtiyaçlarını karşıladıklarını düşünmektedirler. Fakat yukarıda da belirttiğim gibi ürünün içeriğindeki şeker gibi diğer maddeler proteinin vücutta kullanımına engel olmaktadır.

Sonuç olarak Animal Snak Bar’ın sporcular için uygun bir bar olmadığını düşünüyoruz. Piyasada sporcunun gereksinimlerine uygun çok sayıda bar vardır. Önemli olan çok sayıdaki ürünlerin arasında kişinin ihtiyacına uygun olan ürünü seçmesidir. Animal Snak Bar’ın içeriğinin sporcular için uygun olmadığını görmekteyiz. İçeriğinde aminoasit gibi sporcular için gerekli olan besin öğeleri çok az miktarda bulunmaktadır ve sporcuya faydadan çok zarar veren maddeleri fazla içermektedir. Sporcular performanslarını geliştirmek için ihtiyaç duydukları enerjiyi, gereksinimlerini karşılayan ürünlerden sağlamaya çalışmalıdırlar.

Yorum Yapın